Posted By Posted On

Photos from VIWANJANI LEO’s post

MATOKEO YA SOKA JANA ALHAMISI OCTOBER 01, 2020 NA RATIBA YA LEO IJUMAA OCTOBER 2020.

Europa League 2020/2021 – Qualification
FT CFR Cluj 3 – 1 KuPS FT Ararat Armenia 1 – 2 FK Crvena Zvezda
FT Dinamo Zagreb 3 – 1 Flora Tallinn
FT Malmoe FF 1 – 3 Granada
FT Rosenborg 0 – 2 PSV Eindhoven
FT Slovan Liberec 1 – 0 APOEL Nicosia
FT Sporting Charleroi 1 – 2 Lech Poznan
FT Hapoel Beer Sheva 1 – 0 Viktoria Plzen
FT Dinamo Brest 0 – 2 Ludogorets Razgrad
FT FC Koebenhavn 0 – 1 Rijeka
FT FK Sarajevo 0 – 1 Celtic
FT Legia Warszawa 0 – 3 Qarabag FK
FT Standard Liege 3 – 1 Fehervar FC
FT Basel 1 – 3 PFC CSKA-Sofia
FT Dundalk 3 – 1 Klaksvik FT Young Boys 3 – 0 KF Tirana
FT AEK Athens 2 – 1 Wolfsburg
FT Rangers 2 – 1 Galatasaray AP Rio Ave 2 – 2 AC Milan * FT Sporting CP 1 – 4 LASK FT Tottenham Hotspur 7 – 2 Maccabi Haifa

Spain – LaLiga Santander
FT Athletic Bilbao 0 – 1 Cadiz
FT Sevilla 1 – 0 Levante
FT Celta Vigo 0 – 3 Barcelona

England – Carabao Cup
FT Brentford 3 – 0 Fulham
FT Aston Villa 0 – 1 Stoke City
AP Liverpool 0 – 0 Arsenal *

Egypt – Premier League
FT El Gounah 2 – 0 Tanta
FT Al Masry 0 – 1 El Zamalek

China – League 1: group A
FT Suzhou Dongwu 2 – 1 Taizhou Yuanda

China – League 1: group B
FT Jiangxi Liansheng 0 – 1 Shaanxi Changan

China – League 1: group C
FT Kunshan FC 1 – 1 Sichuan Jiuniu
Colombia – Copa Colombia
FT Real San Andres 2 – 0 Atletico Huila
FT Deportes Quindio 1 – 0 Fortaleza FC
FT Union Magdalena 1 – 3 Leones

RATIBA YA SOKA LEO IJUMAA 02.10.2020

Tanzania – Premier League
16:00 Dodoma Jiji FC vs Ruvu Shooting

England – Sky Bet Championship
21:45 Coventry City vs AFC Bournemouth

Germany – Bundesliga
21:30 Union Berlin vs Mainz 05

Italy – Serie A
21:45 Fiorentina vs Sampdoria

France – Ligue 1
22:00 Paris Saint-Germain vs Angers

Netherlands – Eredivisie
21:00 FC Utrecht cs SC Wherever

Portugal – Primeira Liga
21:00 Moreirense vs Boavista 23:15 Vitoria de Guimaraes vs Pacos de Ferreira

Belgium – Jupiler League
21:45 Royal Antwerp vs KV Mechelen

Belgium – First Division B
21:00 RFC Seraing vs Club Brugge U23

Turkey – Super Lig
20:00 Ankaragucu vs Kayserispor
20:00 Gaziantep FK vs Trabzonspor

Scotland – Premiership
21:45 Aberdeen vs St. Mirren
21:45 Dundee United vs Livingston
21:45 Hibernian vs Hamilton Academical
21:45 Kilmarnock vs Motherwell

Egypt – Premier League
18:30 El Hodood vs El Entag El Harby
21:30 Ismaily SC vs Smouha SC

France – National
21:00 Avranches vs Cholet
21:00 Concarneau vs SC Bastia
21:00 Creteil vs Quevilly
21:00 FC Bastia-Borgo vs Bourg en Bresse Peronnas
21:00 Laval vs Red Star
21:00 Sete vs Boulogne
21:00 Stade Briochin vs Lyon la Duchere
21:00 Villefranche Beaujolais vs Le Mans

Netherlands – Eerste Divisie
19:45 Go Ahead Eagles vs Jong FC Utrecht
19:45 Jong PSV vs Telstar
22:00 Jong AZ Alkmaar vs MVV Maastricht
22:00 NAC Breda vsJong Ajax

Portugal – Segunda Liga
19:00 Penafiel vs Mafra

Turkey – 1st Lig
19:00 Istanbulspor vs Bandirmaspor
.

,

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *