Posted By Posted On

Photos from VIWANJANI LEO’s post

MATOKEO YA SOKA JANA JUMATATU NOVEMBA 02, 2020 NA RATIBA YA LEO JUMANNE 03.11.2020

England – Premier League
FT Fulham 2 – 0 West Bromwich Albion
FT Leeds United 1 – 4 Leicester City

Spain – LaLiga Santander
FT Villarreal 2 – 0 Real Valladolid

Germany – Bundesliga
FT Hoffenheim 1 – 3 Union Berlin

Italy – Serie A
FT Hellas Verona 3 – 1 Benevento

Portugal – Primeira Liga
FT SC Braga 1 – 0 Famalicao
FT Boavista 3 – 0 Benfica

Belgium – Jupiler League
FT Zulte Waregem 1 – 1 Kortrijk

Turkey – Super Lig
FT Antalyaspor 1 – 2 Fenerbahce
FT Hatayspor 1 – 1 Sivasspor

China – Super League: Championship play-off
AET Shanghai SIPG FC 1 – 2 Jiangsu Suning FC
FT Guangzhou Evergrande 3 – 1 Beijing Guoan

Italy – Serie B
FT Lecce 3 – 1 Pescara
France – Ligue 2 November 2
FT Amiens 0 – 1 Toulouse

Spain – LaLiga Smartbank
FT Logrones 1 – 0 Alcorcon
FT Sporting Gijon 1 – 0 Castellon
FT Malaga 0 – 3 Espanyol

Denmark – Superliga
FT SoenderjyskE 1 – 1 AGF

Sweden – Allsvenskan
FT AIK 1 – 0 Varbergs BoIS FC
FT Helsingborg 0 – 1 Malmoe FF

Tanzania – Premier League
FT Mbeya City 1 – 1 Ihefu FC

RATIBA YA SOKA LEO JUMANNE 03.11.2020

UEFA – Champions League
20:55 Lokomotiv Moscow vs Atletico Madrid
23:00 Salzburg vs Bayern Munich
20:55 Shakhtar Donetsk vs Borussia Moenchengladbach
23:00 Real Madrid vs Inter
23:00 FC Porto vs Marseille
23:00 Manchester City vs Olympiacos
23:00 Atalanta vs Liverpool
23:00 FC Midtjylland vs Ajax

England – Sky Bet Championship
22:00 Brentford vs Swansea City
22:00 Huddersfield Town vs Bristol City
22:00 Norwich City vs Millwall
22:00 Sheffield Wednesday vs AFC Bournemouth
22:45 Blackburn Rovers vs Middlesbrough
22:45 Cardiff City vs Barnsley

Portugal – Primeira Liga
00:00 Boavista vs Benfica

Germany – DFB Cup
18:30 FC Schweinfurt vs Schalke 04

Brazil – Serie A
02:00 Gremio vs Bragantino

Netherlands – Eerste Divisie
20:45 FC Dordrecht vs Jong FC Utrecht

Turkey – Cup
13:00 Balikesirspor vs Esenler Erokspor
13:00 Tuzlaspor vs Bayburt Ozel Idarespor
15:30 Adanaspor vs 68 Aksaray Belediyespor
15:30 Altay vs 1922 Konyaspor
18:00 Erzurum BB vs Karakopru Belediyespor
20:30 Ankaragucu vs Kocaelispor

Scotland – League 1
22:00 Dumbarton vs Clyde

South Africa – Premier League
20:30 Chippa United vs Maritzburg United

Tanzania – Vodacom Premier League
16:00 Gwambina FC vs Yanga

,

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *