Posted By Posted On

Photos from VIWANJANI LEO’s post

MATOKEO YA SOKA JANA JUMATATU 23.11.2020 NA RATIBA YA LEO JUMANNE 24.11.2020

England – Premier League
FT Burnley 1 – 0 Crystal Palace FT Wolverhampton Wanderers 1 – 1 Southampton

Spain – LaLiga Santander
FT Athletic Bilbao 4 – 0 Real Betis

Portugal – Cup
FT Salgueiros 2 – 1 Sporting Covilha
AET Penafiel 2 – 3 Maritimo
FT Real SC 0 – 2 Belenenses SAD
FT Academica 1 – 0 Varzim
FT Sacavenense 1 – 7 Sporting CP

Belgium – Jupiler League
FT Oud-Heverlee 2 – 2 St.Truiden

Turkey – Super Lig
FT Galatasaray 1 – 1 Kayserispor

Russia – Premier League
FT FC Ufa 1 – 2 Khimki

Italy – Serie B
FT Salernitana 2 – 1 Cremonese

France – Ligue 2
FT Guingamp 2 – 2 AC Ajaccio

Spain – LaLiga Smartbank
FT Albacete 1 – 2 Almeria

Germany – 2nd Bundesliga
FT VfL Osnabrück 1 – 4 Nuernberg

Netherlands – Eerste Divisie
FT Jong AZ Alkmaar 0 – 3 NEC Nijmegen
FT Jong Ajax 1 – 1 FC Volendam

Turkey – 1st Lig
FT Balikesirspor 1 – 1 Umraniyespor
FT Menemenspor 1 – 2 Altay

Denmark – Superliga
FT FC Koebenhavn 1 – 2 Randers

RATIBA YA SOKA LEO JUMANNE 24.11.2020

International – Champions League Grp. E
20:55 Rennes -:- Chelsea
20:55 FC Krasnodar -:- Sevilla

International – Champions League Grp. F
23:00 Borussia Dortmund -:- Club Brugge
23:00 Lazio -:- Zenit St. Petersburg

International – Champions League Grp. G
23:00 Juventus -:- Ferencvaros
23:00 Dynamo Kyiv -:- Barcelona

International – Champions League Grp. H
23:00 Paris Saint-Germain -:- RB Leipzig
23:00 Manchester United -:- Istanbul Basaksehir

International – Copa Libertadores Final Stage
23:15 LDU de Quito -:- Santos FC
23:15 Athletico Paranaense -:- River Plate

International – AFC Champions League Grp. E
13:00 Beijing Guoan -:- Melbourne Victory
16:00 FC Seoul -:- Chiangrai United

International – AFC Champions League Grp. F
13:00 FC Tokyo -:- Shanghai Shenhua
16:00 Perth Glory -:- Ulsan Hyundai

Belgium – First Division A
19:00 Waasland-Beveren -:- Oostende

Croatia – 1. Division
19:00 NK Lokomotiva -:- Hajduk Split

England – Championship
22:00 Wycombe Wanderers -:- Huddersfield Town
22:00 Stoke City -:- Norwich City
22:00 Queens Park Rangers -:- Rotherham United
22:00 Luton Town -:- Birmingham City
22:45 Barnsley -:- Brentford
22:45 Preston North End -:- Blackburn Rovers
23:00 AFC Bournemouth -:- Nottingham Forest

Turkey – Cup
13:00 Genclerbirligi -:- Kirsehir Belediyespor
14:30 Ankaraspor -:- Muglaspor
14:30 Boluspor -:- Kahramanmarasspor
14:30 Giresunspor -:- Nigde Anadolu FK
15:00 Denizlispor -:- Turgutluspor
17:00 Fatih Karagumruk -:- Esenler Erokspor
19:00 Adanaspor -:- Sakaryaspor
19:00 Bursaspor -:- 1922 Konyaspor
21:00 Fenerbahce -:- Sivas Belediye Spor

Spain – LaLiga2
21:00 Girona -:- Malaga
21:00 Castellon -:- Alcorcon
23:30 Lugo -:- Real Oviedo

Ghana – Premier League
21:00 Hearts of Oak -:- Ashanti Gold

Tanzania – Premier League
14:00 JKT Tanzania -:- Mbeya City
16:00 Coastal Union -:- Ihefu FC
16:00 Polisi Tanzania FC -:- Mtibwa Sugar

South Africa – Premier Soccer League
20:30 Moroka Swallows -:- Kaizer Chiefs
.
.
.

,

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *